پرسنل ، امدادگران ، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان چهار محال و بختیاری روز جمعه بیست و یکم اردیبهشت ماه به اتفاق مدیر عامل و معاونین در نماز جمعه شرکت کردند .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان : سید احمد مرتضوی مدیر عامل در این مراسم با شکوه قبل از خطبه های نماز جمعه شهرکرد گفت : وظیفه جمعیت هلال احمر امدارسانی در حوادث طبیعی و غیر طبیعی بدون در نظر گرفتن شخصیت افراد و یا قومیت آنهاست .
مرتضوی در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد این جمعیت در سال ۱۳۹۶ گفت : یکی از پرحادثه ترین سالهای گذشته برای جمعیت هلال احمر استان سال ۹۶ بود .در این سال با وقوع زلزله در استان کرمانشاه بیش از ۱۵ تیم عملیاتی و حمایت روانی و ارسال اقلام مورد نیاز مردم زلزله زده این استان اقدام کردیم .
مرتضوی در ادامه گفت : حتدثه سقوط هواپیما در کوه های دتا در استان کهگیلویه یکی دیگر از این حوادث تلخ است که استان چهار محال با اعزام ۱۲ تیم زبده امداد کوهستان توانست کارنامه خوبی از خود برجا گذارد .
مرتضوی گفت : سقوط هواپیمای ترک که در منطقه کوهسنتانی هلن اتفاق افتاد با اعزام به موقع تیم های تخصصی کوهستان در کمترین زمان ممکن موفق به یافتن و فرستادن اجساد آنها به پایین کوه بود .
مرتضوی افزود : بارشهای اخیر در عین حالیکه باعث شادی و نشاط مردم شد اما متاسفانه خسارات زیادی به بار آورد که باز هم این امدادگران و نجاتگران بودند که توانستند به مردم کمک کنند .
در پایان کلیه اعضای جمعیت هلال احمر در نماز سیاسی عبادی جمعه به امامت حجت السلام و المسلمین نکونام شرکت کردند .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :