جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری با حضور معاون عملیات امداد و نجات کشور ، مدیر عامل ، رییس پایگاه های کشور ، نماینده ولی فقیه در جمعیت استان ، معاونین و روسای شعب روز پنج شنبه بیست دی ماه در شهرکرد برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان،حجت السلام و المسلمین علی اکبر جعفری مسوول دفتر نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان در ابتدای این جلسه گفت : غفلت از داشته های خود می تواند عامل شکست شود غفلت در بحث امدادرسانی می تواند عامل بوجود آمدن بسیاری از مشکلات ناخواسته شود که قابل چشم پوشی نخواهد بود .
جعفری در ادامه گفت : در امدادرسانی انسان باید به قلب خود رجوع کند و با همین مراجعه به قلب است که در این امر مهم همه کارها آسان خواهد شد .
در ادامه سید احمد مرتضوی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در بیاناتی گفت : در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید دست آورد های جمعیت هلال احمر استان را در غالب نمایشگاه به مردم استان بازگو کنیم تا ملت بزرگ استان از این فعالیتها آگاهی پیدا کنند که فرزندانشان در این مدت تا چه اندازه در امداد رسانیها موفق بوده اند .
مرتضوی در ادامه گفت : جمعیت هلال احمر استان با توجه به کوهستانی بودن نیاز مبرم به وجود پایگاه های بیشتری دارد چرا که در مسیرهای استان بدلیل کوهستانی و برف گیر بودن نیاز به این پایگاه ها و امداد هوایی به خوبی احساس می شود .
در ادامه شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور گفت: وضعیت کشور ما از نظر خطر پذیری جزء ۱۰ کشور بلا خیز دنیا می باشد و حدود و سوم در ایران اتفاق می افتد و با توجه به جریانات پیش رو از جمله تغییر اقلیم حوادث در سطح کشور بیشتر خواهد شد که می توان به سیل ، زلزله اشاره کرد .
فتحی در ادامه گفت : استان چهار محال و بختیاری از این قائده خارج نیست چرا که آمار میزان حوادث در این استان بیانگر این موضوع می باشد که بر این اساس باید آمادگی کامل در پاسخگویی به حوادث را داشته باشند.
فتحی در مورد طرح آمایش سرزمینی امداد و نجات پایگاه های کشور گفت : در این طرح بر اساس رویدادهای گذشته،حوادث آینده پیش بینی و برنامه ریزی می شود.
فتحی افزود: هم اکنون ۵۵۹ پایگاه خدمات رسانی امداد و نجات در کشور فعالیت می کنند که امسال به تجهیزات بهتری تجهیز می شوند.
وی گفت: ۷۰ پایگاه امداد و نجات با توجه به شرایط خطر پذیری این طرح امسال به ۷۰ دستگاه خودروی عملیاتی ویژه مجهز می شوند.
فتحی همچنین با اشاره به وجود ۱۳ پایگاه امداد و نجات در استان چهارمحال و بختیاری ،گفت: بر اساس خطر پذیری طرح آمایش امسال هفت پایگاه دیگر در این استان پیش بینی شده است.
لازم به ذکر است دکتر شاهین فتحی و مهندس سجادی از پایگاه های بین جاده ای و پایگاه امداد هوایی استان بازدید کردند .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :