جلسه تجلیل و معارفه سرپرست دفتر حراست جمعیت هلال احمر استان چهار محال و بختیاری با حضور معاون حفظ اسناد ، مدیر عامل ، مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه ، معاونین ، روسای شعب در محل سالن جلسات جمعیت هلال احمر استان روز چهارشنبه چهاردهم آذرماه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ،حجت السلام و المسلمین علی اکبر جعفری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت استان گفت :زکات قدرت هر انسانی انصاف است چرا که باعث بزرگی انسان می شود و بخشندگی قدر و منزلت انسان را بالا می برد .
در ادامه مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به ضرورت حراست در دستگاه عنوان کرد: عدم وجود حراست بی شک سلامتی سیستم را دچار چالش خواهد نمود.
سید احمد مرتضوی فرد وظیفه حراست را رصد دقیق فعالیت های سازمانی و مراقبت از سیستم دانست و گفت:بهترین حراست را خداوند در بدن انسان قرار داده است. بر این اساس با ارائه برنامه های پیشگیری و مراقبت و نیز هماهنگی منظم اعضای بدن، ما شاهد تداوم زندگی در انسانها هستیم.
مرتضوی در ادامه گفت : حراست مانند چشم انسان است که اگر به خوبی نتواند به اطراف نگاه کند باعث مریض و بیمار شدن انسان می شود .
مرتضوی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفتند: دیدگاه مسئولین به حراست، کلان و برنامه ریز است و مجموعه حراست می بایست با حفظ ارتباط مردمی، مسئولین را درخدمت رسانی هرچه بهتر به مردم همراهی نمایند.
مرتضوی در ادامه گفت: رعایت انصاف، جذب حداکثری و دفع حداقلی و نیز حفظ حریم افراد از جمله ویژگیها و وظایف حراست می باشد.
در این جلسه معاون حفظ اسناد جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی گفت : نگاه حراست تصمیم ساز است و به عنوان چشم تیزبین سیستم می باشد. وی یکی از وظایف حراست را پاسخگویی دانست و گفت: مجموعه حراست می بایست خود، در عمل جزو سابقون باشند تا بتوانند با قرابت و نزدیکی به خداوند بر قلبها حکومت نمایند.

هاشمی زاده در ادامه با ارائه شاخصهای حراستی به بررسی آنها پرداخت. وی قانون مداری را یک تکلیف دانست و گفت: از خصیصه های مهم مسئولین حراستی شجاعت است و باید علی وار از مطالبات برحق و منافع بیت المال ، حراست و صیانت نمایند.
هاشمی زاده عنوان کرد: نگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی بر این اساس می باشد که، انتصابات می بایست در راستای ارتقاء صورت گیرد. وی حفاظت از حقوق بیت المال و کارکنان، قانونمندی، پاسخگویی، اقتدار ، سلامت نفس و تدبیر، حفظ ارزشهای اسلامی را از جمله وظایف حراست قلمداد کرد و از سرپرست جدید حراست خواست: در وهله اول نگاه تصمیم ساز، سریع و دقیق در هماهنگی و همکاری با مدیر عامل داشته باشد و در عین حال تعامل سازنده ای نیز با حراست کل استان برقرار نماید.
در ادامه مراسم مدیر پیشین حراست جمعیت هلال احمر استان عنوان کرد: ما به عنوان سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی در مجموعه هلال احمر بر حسب تکلیف انجام وظیفه می کنیم. صالحی گفت: دیدگاه دفتر حراست جمعیت هلال احمر بر اساس رویکرد کشوری، پیشگیرانه بوده است و در این مدت سعی شد یک فضای مناسب و سالم مدیریتی بین مدیران و کارکنان دانشگاه برقرار شود تا اهداف و رسالت نظام سلامت به بهترین شکل دنبال شود.
سرپرست جدید دفتر حراست نیز با بیان وظایف، ویژگیها و اهداف حراست عنوان کرد: دیدگاه حراست، دیدگاه فرهنگی و مبتنی بر شفاف سازی و رفتار هوشمندانه است و استراتژی حراست دانشگاه بر اساس نقش هشدار دهنده و صیانتی، اصلاح کننده و بازسازی، جداکننده و تفکیکی می باشد.
برومند جهانگیری گفت: پیوند ناگسستنی میان سلامت فکری و امنیت وجود دارد و اوج مهارت حراست آنجاست که بعنوان پیوندی محکم بین مردم و نظام در راستای خدمت رسانی به مردم عمل نماید.
در انتهای مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات عبدالله صالحی سرپرست پیشین حراست جمعیت هلال احمر استان تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :