اردوی بقا در شرایط سخت در کارون چهار برگزار شد
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ، سید احمد مرتضوی فرد مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد:این اردو از چهار شهرستان شهرکرد ، کیار، بروجن و لردگان به مدت دو روز گردهم آمدند تا شرایط بقا در وضعیت سخت و بحرانی را در قالب اردوهای برپا شده تجربه کنند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: در این اردو ۲۰ نفرامدادرسانی در شرایط سخت در مناطق آسیب‌دیده را تمرین می‌کنند به طوری که شرکت‌کنندگان هم به صورت عملی و هم تئوری این دوره‌ها را پشت سر می‌گذارند.

وی گفت: این دوره با حضور اساتید و مربیان مجرب استانی به مدت دو روز در منطقه کارون چهار برگزار شد که سعی بر این بود تا آموزش‌ها و تمرینات و آموزش‌های اعضا به صورت کاربردی و عملیاتی انجام شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری در ادامه گفت : آمادگی تیمهای درمان اضطراری جهت شرکت در حوادث یکی از اهداف این اردو بود که در آن مباحثی از قبیل روانشناسی بقا ، آشنایی با بستر بقا ، جهت یابی در شب و روز و چادزنی به شرکت کنندگان آموزش داده شد .
مرتضور در پایان گفت : در طول سال برای ارتقای آمادگی نیروهای پرتوان امداد و نجات و پزشکی هلال احمر در کنار دوره‌های آموزشی اردوهای بازآموزی و بقا در شرایط سخت برگزار می‌شود که این بار به میزبانی شهرستان لردگان این اردو را برگزار می‌کنیم تا توانمندی خود را در میزبانی این رویدادها نشان دهیم.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :