خدمات امدادی جمعیت هلال احمراستان چهار محال و بختیاری در ۶ ماهه نخست سال ۹۷ نسبت به مشابه سال ۹۶ رشد ۲۰ درصدی داشت.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ، سید احمد مرتضوی فرد مدیر عامل جمعیت هلال احمر با اعلام این خبر گفت : از اول سال جاری تا کنون امدادگران و نجاتگران استان به بیش از ۵۷۹ حادثه که توسط مرکز کنترل و هماهنگی استان از قبیل حوادث جاده ای ، برف و کولاک ، خدمات حضوری ، دریایی ، آوار ، شهری ، سیل و آبگرفتگی ، کوهستان رانش زمین ، و …. به ثبت رسید خدمات امدادی ارائه داده اند و این آمار در مشابه سال ۹۶ تنها ۴۹۵ مورد بود.
مرتضوی در ادامه گفت : در این حوادث ۳۵۲۶ خانوار دچار آسیب شدند که به تعداد ۱۷۵۷۴ تن امداد رسانی شد که در مجموع ۵۱۰تن دچار مصدومیت شدند و از این تعداد ۲۷۶ نفر به صورت سرپایی مورد درمان قرار گرفتند و ۲۳۴نفرهم به مراکز درمانی انتقال پیدا کردند و ۲۵۲ نفر نیز اسکان داده شدند .
مرتضوی افزود : ۸۵۰ تیم عملیاتی شامل ۲۸۳۹ نفر امدادگر و نجاتگر و پرسنل این وظیفه مهم را بر عهده داشتند.
مرتضوی گفت : در این حوادث از ۵۶۸ دستگاه آمبولانس ، ۶۶ دستگاه خودرو نجات ، ۷۶ خودرو کمک دار سبک ، ۲ دستگاه خودرو سنگین ، ۶ سورتی پرواز بالگرد ، ۵ دستگاه قایق جهت امدادرسانی استفاده شد .
مرتضوی در پایان گفت : جمعیت هلال احمر براساس وظایف ذاتی خود بابهره مندی ازتوان امدادگران درسطح بالا آمادگی مقابله با حوادث طبیعی و انسانی را دارند و این افزایش ۲۰ درصدی خدمات امدادی استان موید این فعالیت و تلاش شبانه روزی امدادگران ، نجاتگران و تیم واکنش سریع در شرایط سخت و دشوار در تمامی عملیاتهای امدادی بوده است .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :