امدادرسانی به بیش از۵۲۰ نفر حادثه دیده در بارندگی‌های اخیر در استان چهار محال و بختیاری توسط امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان انجام شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان : سید احمد مرتضوی فرد مدیر عامل جمعیت هلال احم استان با اعلام این خبر گفت: با آغاز بارش‌های برف و باران از روز شنبه تاکنون ۳۰ تیم عملیاتی در قالب ۱۳۰ امدادگر و نجات‌گر با استفاده از ۲۹ دستگاه خودرو و ۱۴ دستگاه موتور و پمپ آب کش در سطح استان به افراد حادثه‌دیده امدادرسانی کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه تعداد افرادمتاثر از بارش تاکنون ۴۹۵ نفر بوده است، افزود: تاکنون ۱۵ مورد حادثه بوقوع پیوسته از جمله سیل و آبگرفتگی، رانش زمین ، حوادث جاده‌ای در شهرستانهای شهرکرد ، لردگان ، کوهرنگ ، فارسان ، کیار و بروجن رخ داده است .
مرتضوی در ادامه گفت : ۵۲ بسته بیسکویت،۹کیلو گرم کشمش، ۱۹ کیلو گرم خرما، ۱۵۰ قوطی انواع کنسروجات،۱۰۰ تخته پتو،۷ تخته موکت و ۹۵ کیلو نایلون از جمله اقلام توزیع شده میان افراد حادثه دیده بوده است.
مرتضوی افزود : بیشترین آمار حوادث مربوط به سیل و آب گرفتگی در شهرستانهای مختلف استان بوده است که بخش عمده ای از این مشکلات مربوط به عشایر می باشد که هنوز کوچ خود را آغاز نکرده اند .
مرتضوی در پایان گفت: ۱۳۰ امدادگر و نجاتگردر غالب ۳۰ تیم عملیاتی با استفاده از ۲۹ دستگاه آمبولانس و خودرو نجات به حادثه دیدگان امدادرسانی کردند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :