مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از امداد رسانی به ۱۶۳ حادثه دیده و گرفتار برف و کولاک طی ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد.
سید احمد مرتضوی فرد ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: ۵۸ امدادگرو نجاتگر در قالب ۲۱ تیم با استفاده از۱۴ دستگاه آمبولانس و خودرو کمک دار در محورهای مواصلاتی استان بوژه محورهای شهرستان کوهرنگ به حالت آماده باش و امدادرسانی به مسافران و گردشگران بودند.
مرتضوی در ادامه گفت ، پس از باراش شدید برف و کولاک در سطح استان امدادگران و نجاتگران این جمعیت به حالت آماده باش و امدارسانی به افراد گرفتار در برف و کولاک مسافران استان درآمدند.
سید احمد مرتضوی با اشاره به اینکه بیشتر امدادرسانی‌ها مربوط به برف و کولاک بوده است، افزود: از روز گذشته تاکنون ۵۸ امدادگر و نجات‌گردر قالب۲۱ تیم عملیاتی با استفاده از ۱۴ دستگاه آمبولانس در عملیات شرکت داشتند.
وی افزود: از آغاز بارش‌ها امدادگران در ۱۹ حادثه حضور داشتند که از این تعداد ۱۰ حادثه مربوط به برف و کولاک، ۵ مورد حادثه جاده‌ای ۲ مورد مربوط به مراجعه حضوری و ۱ حادثه سیل و آب گرفتگی بوده است. پنج نفر از افراد حادثه دیده به مراکز درمانی منتقل شدند.
مرتضوی با اشاره به اینکه بیشتر افراد گرفتار در برف مسافران بودند، تصریح کرد: افراد گرفتار در برف در جاده‌های شهرستان کوهرنگ ، فارسان ، اردل و کیارگرفتار شده بودند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :