به مناسبت روز جهانی سالمند ، مدیر عامل ، نماینده ولی فقیه ، معاون امور داوطلبان ، رییس شعبه شهرستان شهرکرد روز دوشنبه نهم مهرماه از سرای سالمندان شهر آفتاب شهرکرد بازدید کردند .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ، حجت السلام و المسلمین علی اکبر جعفری نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان درمورد تکریم سالمندان گفت :
امروز را روز جهانی سالمند نامیده اند اما در احادیث مختلف بسیار بر تکریم و عزت نهادن به سالمندان اشاره شده است . در این مورد حضرت رسول اکرم (ص) می فرمایند احترام به مسلمان سالخورده احترام به خداوند است .
جعفری در ادامه گفت : بر هر انسانی لازم است که سالمندان خود را احترام کنند و صله رحم را در این مورد فراموش نکنند چرا که تمام عزت ما به خاطر وجود همین سالمندان است .
در ادامه سید احمد مرتضوی فرد مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گفت : شاید یکی از بهترین روزهای کاری من در جمعیت هلال احمر دیدار با سالمندان و عزیزان ما در این سرا می باشد چرا که آنچه داریم از تجربیات و بزرگواریهای شما عزیزان است .
مرتضوی در ادامه افزود : یکی از جلوه‏ های فرهنگ ایثار، احترام به مقام سالمندان و خدمت کردن به آنان بوده و توسعه فرهنگ اخلاقی و ارزش‏گزاری به بزرگان توصیه دین مبین اسلام است.
مرتضوی در پایان گفت : سالمندان دنیایی از تجربه هستند، موی سفید حکایت از زندگی و فراگیری بسیاری از مکتب زمانه دارد و درس این مکتب بسیار گران و پر هزینه است چه زیباست که از تجربیات آن‌ها بیاموزیم و در زندگی خود از آن‌ها بهره ببریم.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :