بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار ( مدرسه ایمن جامعه تاب آور )در ۱۷۰ مدرسه استان چهار محال و بختیاری چهارشنبه هفتم آذرماه با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر ، مدیر کل مدیریت بحران ، مدیر کل آموزش و پرورش و دیگر مسوولین برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ، سید احمد مرتضوی مدیر عامل در خلال اجرای مانور در جمع دانش آموزان گفت : دانس آموزانی که عضو سازمان جوانان جمعیت هستند و در طرح دارس ( دانش آموزان آماده در شرایط سخت ) شرکت کرده اند و آموزش های امدادی لازم را گرفته اند در این مانور شرکت داشتند .
مرتضوی در ادامه گفت : این دانش آموزان به عنوان گروه قرمز به دیگر دانش آموزان در اجرای این مانورها کمک کردند .
مرتضوی در جمع دانش آموزان مدرسه راهنمای دوره اول شهرک منظریه شهرکرد گفت : زلزله هیچگاه خبر نمی کند و شما دانش آموزان عزیز می توانید به عنوان سفیر جمعیت هلال احمر در آموزش به خانواده خود نقش بسیار مهمی را ایفا کنید .
محمد رضا عرب معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان گفت : از مهمترین اقدامات دانش آموزان در این مانور پناه گیری و خروج اضطراری به نحو صحیح بود که در کاهش خسارات ناشی از حوادثی مانند زلزله تاثیر بسزایی دارد .
عرب در ادامه گفت : همدلی بین دانش آموزان می تواند در آموزش کمک های اولیه ، خروج اضطراری و پناه گیری صحیح از وقوع حوادث تلخ جلوگیری کند .
پس از اتمام این مانور با توجه به اهمیت نقش جمعیت هلال احمر در امدادرسانی به موقع به حادثه دیدگان بسیاری از دانش آموزان علاقه مندی خود را به حضور در سازمان جوانان و کانونهای دانش آموزی اعلام کردند .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :