تفاهم نامه همکاری آموزشی ، امدادی بین جمعیت هلال احمر و هیات نجات غریق و غواصی استان چهار محال و بختیاری با حضور سید احمد مرتضوی فرد مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ، حیدری نایب رییس فدراسیون نجات غریق و غواصی جمهوری اسلامی ایران ومحسن رحمتی رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان کوهی معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان روز سه شنبه بیست و یکم اسفند ماه منعقد شد .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان : سید احمد مرتضوی ضمن اینکه غواصی و نجات غریق در استان چهار محال و بختیاری از اهمیت بالایی برخور دار است گفت : استان چهار محال و بختیاری با توجه به اینکه سرشاخه دو رود بزرگ کشور (کارون و زاینده رود ) می باشد و در طول سال تعداد زیادی از هم وطنان ما به دلیل عدم آشنایی با خطرات ناشی از غرق شدگی چان آنها را تهدید می کند و همچنین آمادگی نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان ، این تفاهم نامه می تواند در بهبود بخشیدن به آمادگی کامل نیروهای امدادی بسیار لازم و ضروری است .
مرتضوی در ادامه هدف اصلی از این تفاهم نامه را تعامل جمعیت هلال احمر و هیات نجات غریق و غواصی به منظور استفاده از ظرفیتهای یکدیگر در راستای رسیدن به اهداف و انجام وظایف محوله می باشد .
در ادامه حیدری نایب رییس فدراسیون غریق نجات و غواصی جمهوری اسلامی ایران با توجه به اینکه جمعیت هلال احمر در امر نجات جان افراد در بسیاری از حوادث پیش قراول است گفت : جمعیت هلال احمر یکی از ارگانهای خدمت رسان است که به کارهای بزرگ و پسندیده آن باید به چشم مثبت و خیرخواهانه نگاه کرد.
حیدری در ادامه گفت : همکاری و ایفای نقش جمعیت هلال احمر در امر آموزش همگانی و کمک های اولیه با هدف جذب نیروی متخصص و فنی محیط های آبی بسیار لازم و ضروری است .
در ادامه تفاهم نامه فی مابین جمعیت هلال احمر استان و هیات غریق نجات و غواصی استان چهار محال و بختیاری منعقد گردید .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :