در آستانه عید سعید غدیر خم و دهه ولایت و امامت مراسم جشن با شکوهی در سالن اجتماعات جمعیت هلال احمر شهرستان شهرکرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان : این مراسم ، با حضور سید احمد مرتضوی فرد مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ، سرهنگ ایزدی فرمانده بسیج ادرات استان ، حجت السلام و السلمین مختاری استاد حوزه ، امیدی یکی از آزادگان دفاع مقدس ، عرب معاون امور جوانان ، خدابنده خزانه دار جمعیت هلال احمر استان ، حیدریان رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شهرکرد و ۱۰۰ نفر از اعضای جوان ، امدادگر داوطلب در سالن اجتماعات این شهرستان در فضایی معنوی برگزار شد .
حجت السلام و المسلمین مختاری در ابتدای این جشن گفت : رسول مکرم اسلام به امر الهی، نظام اسلامی را پایه گذاری نمود و در روز غدیر خم حضرت امیرالمومنین علیه السلام را به عنوان جانشین و امام امت اسلامی ومروج مکتب اسلام بعد از خود معرفی و منصوب کرد.
وی در ادامه به بخشهائی از خطبه غدیر به اشاره کرد و گفت : پیامبر عظیم الشان اسلام فرمود : خداوند مرا مامور کرد که به هر سیاه و سفیدی اعلام کنم که علی ابن ابیطالب برادر ، وصی و جانشین بعد از من بر امتم خواهد بود و نسبت او به من همانند هارون به موسی است، جز اینکه پیامبری بعد از من نخواهد بود ، ملعون است هرکه با او مخالفت کند ، بعد از علی امامت در نسل من از فرزندان علی است که منجی آخر الزمان ، آخرین این فرزندان است.
درادامه این مراسم یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) در رسا و مد ح حضرت امیرالمومنین ( علیه السلام) مدیحه سرایی نمود که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.
در پایان این مراسم از جوانان فعال جمعیت هلال احمر شهرستان شهرکرد با اهدا لوح تقدیر و تشکر به عمل آمد .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :