جلسه شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری روز دوشنبه سوم دی ماه با حضور مدیر عامل ، مسوول دفتر نماینده ولی فقیه و معاونین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ، این نشست که با حضور مدیرعامل جمعیت، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و معاونین ، مسائل و مشکلات عرصه فرهنگی در جمعیت مورد بررسی قرار گرفت و اعضای شورای فرهنگی دیدگاه های خود را در مورد راهبردهای فرهنگی و اجرای فعالیت مختلف ابراز کردند.
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر جعفری با تبریک پیشاپیش فرارسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: تقویت بنیه اعتقادی و فرهنگی با رویکرد قرآنی از اولویتهای جمعیت هلال احمر بر اساس آموزه های دین مبین اسلام است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان افزود: با تشکیل شورای فرهنگی و استفاده از نظرات و تجربیات معاونین و کارشناسان در عرصه فعالیتهای فرهنگی جمعیت هلال احمر می تواند رویکرد مثبت خود را با همفکری و کار کارشناسی در حوزه های مختلف جمعیت هلال احمر در استان تهیه و تدوین کرد.
جعفری در ادامه گفت : دوره های آموزشی برگزار شده توسط معاونت آموزش و پژوهش در حوزه فرهنگی بسیار خوب و مفید بوده است که جای تقدیر و تشکر دارد .
جعفری افزود : معاونت داوطلبان در برگزاری مراسم تجلیل از داوطلبان نمونه بویژه از امام جمعه شهرستان کوهرنگ که یکی از داوطلبان خوب استان می باشد نوعی فرهنگ مثبت در جمعیت هلال احمر می باشد .
درادامه سید احمد مرتضوی فرد مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به محاسن برگزاری جلسات شورای فرهنگی و لزوم استفاده از آن گفت: شورای فرهنگی شأن والایی دارد و دریغ ما این است که این جلسات صرفاً معطوف به مصوبات اجرایی شود و پیشنهاد می شود که این نشست علاوه بر فعالیت های اجرایی با سیاست گذاری در حوزه فرهنگ هم بپردازد.
مرتضوی با مهم خواندن شورای فرهنگی و عمل به اموری که در این جلسه به تصویب می رسد گفت : برنامه ریزی دقیق و منسجم در طراحی و اجرای فعالیت های فرهنگی در راستای حل مشکلات و تسکین آلام بشری باید باشد .
مرتضوی گفت: وظیفه و رسالت اصلی جمعیت هلال احمر ، تسکین آلام بشری است و ما باید به دور از هر گونه تعلق خاطر و تمایل فکری یا سیاسی در جهت رسیدن به این هدف بزرگ تلاش کنیم. یکی دیگر از وظایف مهم جمعیت هلال احمر، مقابله با آسیب های ناشی از این مشکلات است که می تواند تأثیرات اجتماعی با دامنه وسیعی ایجاد کرده و باعث دلسردی جوانان به مهمترین سرمایه کشور گردد و زمینه رکود در راه پیشرفت کشور را فراهم کند.
مرتضوی گفت : ارایه گزارش عملکرد ۴۰ ساله انقلاب در بخش فرهنگی در جمعیت هلال احمر می تواند به دنیا نشان دهد که این جمعیت علاوه بر امداد رسانی در حوادث و بلایا در بخش فرهنگی هم حرفهای زیادی برای گفتن دارد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :