جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی با حضور مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر، معاونت امداد و نجات ، کیانی معاون مدیریت بحران استان و همچنین ادارات و دستگاه‌های مرتبط استان صبح امروز هجدهم تیرماه ماه به میزبانی جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری در محل دفتر مدیر عامل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان ، کارگروه با دستور کار تشریح دستور طرح امداد و نجات تابستانه وتشریح خدمات جمعیت هلال احمر استان و مقایسه ۳ ماهه ابتدایی سال جاری و مشابه سال گذشته و همچنین مروری بر مصوبات جلسه قبلی کارگروه و ارائه گزارش عملکرد امدادرسانی در منا طق مختلف استان برگزار گردید.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان در این نشست ضمن تأکید بر ارتباط همه‌جانبه اعضا با یکدیگر اظهار کرد: در جهت پیشبرد هرچه بیشتر اهداف کارگروه و تسهیل در انجام اقدامات مصوب شده و هماهنگی گسترده‌تر در بحران ها حوادث به ویژه طرح زمستانی، باید کانال‌های ارتباطی همه‌جانبه بین اعضا را افزایش داده و منسجم‌تر کنیم.
سید احمد مرتضوی فرد در ارتباط با امداد رسانی در مناطق مختلف استان و نحوه کمک رسانی به حادثه دیدگان گفت : با همت جمعیت هلال احمر استان در امدادرسانی به حادثه دیدگان سیل اخیر در سطح کشور و استان خدمات بسیار خوبی به این حادثه دیدگان استان خوزستان و لرستان انجام شد .
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان افزود: در فصل تابستان و بارشهای خوب در سطح استان با پدیده غرق شدگی روبرو شده ایم که می طلبد دستگاه های متولی نسبت به آگاه سازی مردم نسبت به این خطرات اقدامات لازم را انجام دهند.
مرتضوی یاد آور شد : جمعیت هلال احمر آمادگی کامل خود را جهت آموزش به کلیه پرسنل ادارات اعلام می کند چرا که یکی از اصلی ترین راه های مقابله با آسیب ها آموزش است .
لازم به ذکر است اداراتی شامل آتش‌نشانی، نیروی انتظامی، کمیته امداد، اداره بهزیستی، اداره راه و شهرسازی، شرکت‌های گاز، مخابرات، آب و فاضلاب، مدیریت بحران ، هواشناسی و سایر ادارات عضو کارگروه تخصصی امداد و نجات در این نشست حضورداشته که پس از ارائه آمار عملکرد ، طرح‌ها و اقدامات جدید خود را در رابطه با طرح های مختلف مطرح نمودند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :