جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی با حضور مدیر عامل ،نماینده ولی فقیه ، معاونین جمعیت هلال احمر استان و کارشناسان عضو کارگروه روز سه شنبه هشتم خردادماه در محل دفتر مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان چهار محال و بختیاری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ، حجت السلام والمسلمین علی اکبر جعفری در ابتدای ایمن جلسه گفت : امدادرسانی به مردم و به کسانی که دچار مشکل چه در حوادث و چه در مشکلات معیشتی می باشند از وظایف هر مسلمانی است که جمعیت هلال احمر هم در بحث امدادرسانی در حوادث و بلایا حرف اول را می زند و هم در کمک به نیازمندان که توسط معاونت داوطلبان این مهم انجام میشود.
در ادامه سید احمد مرتضوی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به حوادث به وقوع پیوسته در سال گذشته گفت : حوادث سال گذشته نمایانگر عدم توجه به اخطارهای هواشناسی و یا پلیس راه اتفاق افتاد که فرهنگ سازی مناسب می تواند از بروز مشکلات جلوگیری کند .
مرتضوی گفت : کشف اجساد در رودخانه ها ، سقوط از کوه ، سقوط هواپیمای ، وجود گسلهای فراوان در استان خود باعث بروز مشکلات برای خانواده ها و مسوولین می شود که لازم است مردم عزیز به نکات اساسی در حفظ جان و مال خود کوشا باشند و با دریافت آموزشهای لازم با هرنوع روی داد ی مقابله کنند .
در ادامه کیانی معاون مدیرت بحران استان گفت : کمبود منابع زیر زمینی و همچنین کاهش نزولات آسمانی باعث افت شدید میزان آب در سفره های زیر زمینی شده است که باید با فرهنگ سازی بین مردم از خطر کاهش آب جلوگیری کرد .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :