جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی با حضور مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر، معاونت امداد و نجات و معاونت آموزش ، پژوهش و کیانی معاون مدیریت بحران استان و همچنین ادارات و دستگاه‌های مرتبط استان صبح امروز هفدهم شهریور ماه به میزبانی جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری در محل دفتر مدیر عامل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان ، کارگروه با دستور کار تشریح دستورالعمل ستاد اربعین و تشریح نحوه خدمات رسانی اعضای کارگروه به مناطق گردشگری و مروری بر مصوبات جلسه قبلی کارگروه و ارائه گزارش عملکرد امدادرسانی در منا طق مختلف استان برگزار گردید.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان در این نشست ضمن تأکید بر ارتباط همه‌جانبه اعضا با یکدیگر اظهار کرد: در جهت پیشبرد هرچه بیشتر اهداف کارگروه و تسهیل در انجام اقدامات مصوب شده و هماهنگی گسترده‌تر در بحران ها حوادث به ویژه طرح زمستانی، باید کانال‌های ارتباطی همه‌جانبه بین اعضا را افزایش داده و منسجم‌تر کنیم.
سید احمد مرتضوی فرد در ارتباط با امداد رسانی در مناطق مختلف استان و نحوه کمک رسانی به حادثه دیدگان و جمع آوری کمکهای مردمی در طرح نذر آب گفت : به همت مردمان نوع دوست و همیشه در صحنه استان همچنین حمایت خیرین ، جمعیت هلال احمراستان توانست نسبت به جمع آوری کمک در طرح نذر آب و ارسال اقلام به صورت منظم به مناطق مورد نیاز استان سیستان و بلوچستان بود.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان افزود: با حضور مهندس محمدی نسب ، دبیر کل جمعیت هلال احمر و همزمان با هفته دولت و دهه ولایت ، ۲طرح جمعیت هلال احمر در استان به بهره برداری رسید.
لازم به ذکر است اداراتی شامل آتش‌نشانی، نیروی انتظامی، کمیته امداد، اداره بهزیستی، اداره راه و شهرسازی، شرکت‌های گاز، مخابرات، آب و فاضلاب، مدیریت بحران ، هواشناسی و سایر ادارات عضو کارگروه تخصصی امداد و نجات در این نشست حضورداشته که پس از ارائه آمار عملکرد ، طرح‌ها و اقدامات جدید خود را در رابطه با طرح های مختلف مطرح نمودند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :