جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی استان چهار محال و بختیاری با حضور مدیر عامل ، معاونین ونمایندگان دستگاههای اجرایی عضو در محل سالن کنفرانس جمعیت هلال احمر استان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان در این جلسه «سید احمد مرتضوی مدیر عامل» در سخنانی با تقدیر از مشارکت موثر اعضاء در برگزاری منظم جلسات کارگروه گفت:استراتژی این جلسات تقویت هماهنگی و همکاری در فرآیند مدیریت یکپارچه امداد و نجات است.
وی افزود:پاسخگویی سریع وموثر به فوریت های امداد و نجات در راستای کاهش خسارات ناشی از حوادث موضوع محوری جلسات کارگروه می باشد.معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان با تاکید بر ضرورت ارتقای آموزشهای کاربردی امدادی وعمومی گفت:تجربه ثابت کرده است که ارتقای آموزشهای عمومی و مشارکت موثر شهروندان درمدیریت بحران می تواند از دامنه خسارات ناشی از حوادث بکاهد.وی مقوله تهیه نقشه پهنه بندی خطر حوادث را از جمله دستور کار کارگروه تخصصی امداد و نجات اعلام کرد وبر برگزاری هدفمند مانورهای تخصصی در حوزه های مختلف دستگاههای اجرایی به منظور هم افزایی و هماهنگی بیشتر دستگاههای ذیربط تاکید کرد.
مرتضوی در ادامه گفت : طرح خادم یکی از بهترین روشهای آموزش به مردم است که این مهم توسط جمعیت هلال احمر در سراسر کشور بویژه استان چهار محال و بختیاری در حال اجرا می باشد .
مرتضوی افزود : یکی از مهمترین مسایل پیش روی استان به دلیل کوهستانی بودن و امکان امداد رسانی به موقع پایگاه امداد هوایی است که با همکاری مدیرت بحران استان و بویژه دستوراستاندار محترم که خود نیازمند تامین اعتباراز طرف مدیریت بحران می باشد در حال اتمام این پروژه مهم می باشیم .
در ادامه نمایندگان دستگاههای اجرایی به بیان دیدگاههای خود پرداختند و مصوبات جلسات قبل بررسی شد.
لازم به ذکر است استان چهار محال و بختیاری با وجود داشتن ۹ پایگاه ثابت ، ۳ پایگاه کوهستان دارد که پیشنهاد ۱۳ پایگاه دیگر به سازمان امداد داده شده است .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :