دوره آموزشی ضمن خدمت نحوه برگزاری اردو با حضور مدیر عامل ، نماینده ولی فقیه ، معاون آموزش و پژوهش ، معاون امور جوانان و ۳۰ نفراز کارشناسان حوزه امور جوانان و دبیران مجامع به مدت ۲ در شهرکرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان : حجت الاالسلام و المسلمین علی اکبر جعفری نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ضمن مهم خواندن این دوره آموزشی گفت : امام رضا (ع) فرمودند من چهار نکته مهم را از بندگان خود انتظار دارم که عمل به آنها می تواند راه سعادت را برای شما باز کند :اول تدین و دینداری باید همراه با عقل باشد ، دوم شمارا به مدارا توصیه می کنم ، سوم عمل گرایی و چهارم رعایت اعتدال .
جعفری در ادامه گفت : فرمایشات امام رضا (ع) بخوبی نشان می دهد که درایجاد یک اردو همین چهار نکته می تواند راه کار اصلی باشد .
سید احمد مرتضوی فرد مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با استناد به آیین نامه و دستور العمل های برگزاری اردو گفت : رعایت آیین نامه ها و همچنین دستورالعملهای ابلاغی از مهمترین عوامل اصلی ایجاد و برپایی یک اردو متناسب با نیاز یک جامعه هدف می باشد .
مرتضوی در ادامه اضافه کرد : حضور و شرکت در این دوره و مطالب ارائه شده در این دوره می تواند علاوه بر تاثیر در برگزاری اردوها می تواند منجر به کسب تجربه و مشاهده آن در زندگی و محل کارخواهد بود.
در ادامه شیرین کوهی معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان گفت : این دوره آموزشی۲۴ ساعته به مدت ۲ روز برگزار می گردد که ۱۶ ساعت آن به صورت حضوری و ۸ ساعت به صورت مجازی می باشد .
کوهی در ادامه گفت : این دوره با هدف افزایش سطح آگاهی و دانش و مهارت و توانایی کارکنان در خصوص نحوه برگزاری اردو می باشد .
کوهی در پایان گفت : این دوره در ۶ سر فصل که شامل ، آشنایی با دستورالعمل اردویی وزارت آموزش و پرورش ، پیوست فرهنگی جهت برگزاری اردودر رده های سنی مختلف ، برنامه ریزی فرهنگی جهت برگزاری اردو ، اردوهای دانش آموزی و ملاحظات تربیتی ، روانشناسی شرکت کنندگان در اردو ، آشنایی با بازی ها و مهارتهای اردویی می باشد به شرکت کنندگان در دوره آموزش داده می شود.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :