دور آموزشی ضمن خدمت پایه مدیریت و فرماندهی عملیات امداد و نجات با حضور مدیر عامل ، معاون آموزش و پژوهش ، روسای شعب ، کارشناسان شهرستانها و کارشناسان حوزه امداد و نجات استان چهار محال و بختیاری از روز سه شنبه بیستم آذرماه به مدت ۳ روز در شهرکرد آغاز شد .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ، شیرین کوهی معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان ضمن اعلام این خبر گفت : هدف از برگزاری دوره ارتقاء سطح دانش ، توانایی و مهارتهای همکاران در سطوح مختلف جمعیت و افزایش دانش و تجربه برای مدیریت هوشمندانه بلایا می باشد .
کوهی در ادامه گفت : هدف دیگر از برگزاری این دوره آشنایی همکاران حوزه امداد و نجات و مدیران شهرستانها با سامانه مدیریتی فرماندهی عملیات (nims) می باشد .
در ادامه سید احمد مرتضوی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در مورد اهمیت حضور کارشناسان استانی و شهرستانی در حوزه امداد در این دوره گفت : فرماندهی عملیاتها در حوادث می تواند خود از بروز حوادث سخت تر جلوگیری کند چرا که فرمانده عملیات علاوه بر دقت در کار می تواند عامل اصلی آرامش در بین نیروهای تحت امر خود و حادثه دیدگان شود .
مرتضوی در ادامه گفت : حوادث کوچک خود به تنهایی می تواند با عدم مدیریت صحیح از طرف فرمانده عملیات به حوادث بزرگ تبدیل شود ، پس آموزش دقیق و درست در فرماندهی عملیات می تواند از بروز اینگونه مشکلات جلوگیری کند .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :