به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و ایام مبارک دهه فجر ، سید احمد مرتضوی فرد مدیر عامل وعضو هیئت غواصی و غریق نجات استان ،اسدالله خدابنده خزانه دار و فرمانده پایگاه بسیج شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر استان ، تشنیزی معاون اداره کل ورزش و جوانان و رحمتی رییس هیئت غریق نجات با خانواده شهید هاشمی یکی از غواصان جمعیت هلال احمر استان دیدار کردند .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان : سید احمد مرتضوی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در این دیدار صمیمی ضمن تبریک به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انفلاب اسلامی ایران گفت: عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره مرهون خون پاک شهدایی است که در مکتب حضرت سیدالشهدا (ع) عشق و رشادت و شهادت را به زیبایی هرچه تمامتر مشق کرده اند.
مرتضوی در ادامه افزود: هشت سال دفاع مقدس برای ملت فهیم ایران اسلامی و به ویژه جوانان این مرز و بوم، مفاهیم بلندی چون شرافت، مردانگی، ایثار و ازجان گذشتگی را به همراه داشته است. مفاهیمی که در بطن فعالیت جوانان و امدادگران و نجاتگران داوطلب جمعیت هلال احمر میتواند الگویی مثال زدنی باشد.
وی در ادامه ضمن اشاره به حضور فعال امدادگران جان برکف در هشت سال عشق و حماسه و ایثار، خاطر نشان کرد: ایثار و گذشت امدادگران رزمنده در کمک رسانی و امداد به شهدا و جانبازان در دل عملیات های متعدد، خلق لحظه هایی بی مانند در حماسه آفرینی جوانان برومند این مرز وبوم است.
مرتضوی در ادامه افزود : تجلیل از خانواده و والدین شهدا خوب است اما برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل امروز باید از ابزارهای فرهنگی و هنری استفاده شود .
مرتضوی با بیان اینکه باید اتفاقات و رویدادهای دوران دفاع مقدس به نسل امروز منتقل شود گفت: جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق، اولین جنگ در طول تاریخ ایران محسوب می شود که حتی یک وجب از خاک خود را از دست ندادیم در حالی که تمامی کشورهای غربی و حتی عربی علیه ما بسیج شده بودند و صدام را پشتیبانی می کردند.
مرتضوی در ادامه افزود : شهدایی مانند بهمن هاشمی از دامن مادران بزگواری همچون شما پرورش یافته اند که دل از دنیا و زرق و برق های آن کندند و راه سعادت را پیش گرفتند .
لازم به ذکر است شهید والا مقام بهمن هاشمی شهرکی سال ۱۳۶۲ به عنوان اولین امدادگر به مناطق جنوب اعزام شد .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :