نشست خبری مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با اصحاب رسانه به مناسبت آغاز طرح نوروزی جمعیت هلال احمر روز دوشنبه بیستم اسفند ماه برگزار شد .
به گزارش روایط عمومی جمعیت هلال احمر استان : سید احمد مرتضوی فرد مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان چهارمحال و بختیاری گفت:سال ۹۷ تعداد ۹۸۵ مورد حادثه در سامانه عملیات جمعیت ثبت شده که نسبت به سال گذشته ۱۶٫۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
مرتضوی‌ در ادامه گفت : امسال به لحاظ بارش‌ها وضعیت خوبی داشت اما سال سختی به جهت امدادرسانی را پشت سر گذاشتیم.
مرتضوی افزود: اعزام ۱۴۶۲ تیم عملیاتی به محل حوادث، ۲۳ عملیات امداد هوایی، اعزام ۴ هزار و ۸۸۱ نفر در قالب تیم‌های عملیاتی از دیگر اقداماتی بودند که در سال ۹۷ صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه یک هزار و ۴۳۸ نفر از افرادی که در سال ۹۷ دچار حادثه شده بودند اسکان داده شدند، ادامه داد: طرح امداد نوروزی امسال نیز در قالب دو دستورالعمل طرح ملی امید نوروزی و اجرای ساماندهی و ارتقا خدمات سفر اجرا می‌شود.
مرتضوی‌فرد با تاکید بر اینکه در سال ۹۷ زمان حضور در حادثه و زمان اتمام عملیات کاهش یافته است، عنوان کرد: ۱۱ پایگاه ثابت جاده‌ای و پنج پایگاه موقت برای امدادرسانی در تعطیلات عید نوروز پیش‌بینی شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: از تاریخ ۲۵ اسفندماه امسال تا ۶ فروردین سال ۹۸ بالگرد در استان حضور دارد، همچنین تیم سلاب و آب‌های خروشان نیز برای امدادرسانی در مواقع بحرانی در نظر گرفته شده است.
مرتضوی گفت: طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی مربوط به سازمان جوانان جمعیت هلال احمر است که ۲۴ پست طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی و با حضور ۱۵۰۰ نفر از جوانان مستعد و آماده خدمت رسانی در قالب پستهای ثابت و سحاب در تمامی مبادی ورودی شهرستان‌ها، مستقر هستند.
مرتضوی با اشاره به اینکه حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر پل ارتباطی میان توان توانمندان و نیاز نیازمندان است، خاطرنشان کرد: طرح فرشتگان رحمت، نیابت و مروجین سلامت از طرح‌های این حوزه محسوب می‌شود که بازدید از تعداد ۷ سرای سالمندان استان از برنامه‌های طرح نیابت حوزه داوطلبان به شمار می‌رود.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :