پرسنل ، امدادگران ، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان چهار محال و بختیاری روز جمعه بیستم اردیبهشت ماه به اتفاق مدیر عامل و معاونین در نمازسیاسی عبادی جمعه شرکت کردند .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان : سید احمد مرتضوی مدیر عامل در این مراسم با شکوه قبل از خطبه های نماز جمعه شهرکرد گفت : وظیفه جمعیت هلال احمر امدارسانی در حوادث طبیعی و غیر طبیعی بدون در نظر گرفتن شخصیت افراد و یا قومیت آنهاست .
مرتضوی در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد این جمعیت در سال ۱۳۹۷ گفت : یکی از پرحادثه ترین سالهای گذشته برای جمعیت هلال احمر استان سال ۹۷ بود .در این سال با وقوع بارشهای بسیار خوب و شدید در استانهای شمالی و جنوب غرب کشور بیش از ۱۵ تیم عملیاتی و حمایت روانی و ارسال اقلام مورد نیاز مردم سیل زده این استانها اقدام کردیم .
مرتضوی در ادامه گفت : حادثه سقوط بالگرد همکاران در اورژانس در استان یکی دیگر از این حوادث تلخ است که جمعیت هلال احمر استان چهار محال با اعزام ۴ تیم زبده توانست کارنامه خوبی از خود برجا گذارد .
مرتضوی گفت : حوادث جاده ای یکی از اصلی ترین جوادث بوقوع پیوسته در استان است که متاسفانه جان بسیاری از هم وطنان ما در این حوادث گرفته میشود ، که جمعیت هلال احمر استان با استفاده از امدادگران و نجاتگران بسیار خوب و فعال کارنامه درخشانی از خود به جایی گذاشته اند .
مرتضوی افزود : بارشهای اخیر در عین حالیکه باعث شادی و نشاط مردم شد اما متاسفانه خسارات مالی و جانی زیادی به بار آورد از جمله غرق شدگی در رودخانه های خروشان استان که باز هم این امدادگران و نجاتگران بودند که توانستند با حضور به موقع امدارسانی مناسبی را انجام دهند .
در پایان کلیه اعضای جمعیت هلال احمر در نماز سیاسی عبادی جمعه به امامت حجت السلام و المسلمین نکونام شرکت کردند .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :