مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از پیدا شدن جسد یکی از حادثه دیدگان ارتفاعات رزدکوه بختیاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری، سیداحمد مرتضوی فرد گفت: طی تماس تلفنی با مرکز کنترل جمعیت هلال احمر استان مبنی برمفقود شدن تعدادی از روستاییان بخش بازفت بلافاصله پس از جلسه و هماهنگی های لازم یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر و دو گروه ویژه امداد کوهستان به منطقه اعزام شدند که به دلیل تاریکی و باد شدید در زوز اول موفق به امدادرسانی نشدند ،
در روز دوم عملیات جستجو جسد یکی از حادثه دیدگان سقوط از ارتفاعات بازفت شهرستان کوهرنگ پیدا شد.
مرتضوی در ادامه گفت : صبح امروز یک فروند بالگرد به منطقه کوه گلاشیر شهرستان کوهرنگ اعزام شد و جسد فرد متوفی را پس از شناسایی به پزشکی قانونی منتقل کرد.
مرتضوی فرد با اشاره به دشوارگذر بودن منطقه و سقوط بهمن تا ارتفاع ۵۰ متر گفت: ادامه جست و جو هم اینک برای پیدا کردن فرد دیگر امکان پذیر نیست.
مرتضوی فر افزود: عصر دیروز تعدادی از اهالی یک روستا در بخش بازفت به ارتفاعات گلاشیر عزیمت کرده بودند که دو نفرشان از کوه سقوط کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: تعداد ۱۰ نفر دیگر از این افراد سالم به پایین کوه بازگشته بودند.
مرتضوی فرد افزود: روز گذشته یک تیم حرفه ای کوهستان با بالگرد به منطقه اعزام شد، اما به علت ابرناکی هوا و نامساعد بودن شرایط جوی امکان جست وجو وجود نداشت.
مرتضوی در ادامه گفت : ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه امروز اکیپ سوم هورام با یک فروند بالگرد ۱۰ نفر از امدادگران تخصصی کوهستان به منطقه اعزام و کار را برای پیدا کردن نفر سوم ادامه می دهند .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :