به مناسبت روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی، سنت حسنه کاشت درخت و سالم‌سازی محیط در محوطه فضای سبز جمعیت هلال احمر استان چهار محال و بختیاری انجام شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ، این برنامه فرهنگی با حضور دکتر سید احمد مرتضوی فردمدیر عامل ، مهندس جلالی مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرکرد ، پرسنل و اعضای جمعیت هلال احمر استان روز پنج شنبه شانزدهم اسفند ماه در فضای سبز این جمعیت۱۲۰ نهال درخت قرص شد .
نکوداشت هفته منابع طبیعی، اشاعه درختکاری و توجه به طبیعت در جامعه و همچنین افزایش هر چه بیشتر فضای سبز شرکت داروسازی ثامن، از جمله اهداف برگزاری این مراسم به شمار می‌رود.
در آیین روزدرخت کاری سید احمد مرتضوی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گفت : اخلاق به نکاتی مانند توجه به حفظ همه نعمت‌های طبیعی و غیرطبیعی، دقت در نوع بهره‌برداری از منابع طبیعی، تلاش در حفظ و نگهداری این منابع از خطرات مختلف با بیان برخی از دستورات دین اسلام در این زمینه می باشد.
۱۵ اسفند؛ روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی در تقویم رسمی کشور نام‌گذاری شده است و در جای جای ایران اسلامی به صورت نمادین مراسم درختکاری برگزار می‌شود.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :