کوه نوردان مفقود شده در کوه کلنچین شهرستان کوهرنگ روز شنبه نهم شهریور ماه نجات و به پایین قله انتقال داده شدند .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال وبختیاری از پیدا شدن و نجات ۳ کوهنورد گم شده در ارتفاعات کوه کلونچین زردکوه شهرستان کوهرنگ خبر داد.
سیداحمد مرتضوی فرد با اعلام این خبر گفت : این ۳ کوهنورد کوهرنگی پس از صعود به ارتفاعات، قرار بود ظهر روز جمعه به محل اردوگاه مراجعت کنند ، اما شب گذشته ، باعدم مراجعت این ۳ نفر به جمعیت هلال احمر شهرستان کوهرنگ اطلاع رسانی شد.
وی از حضور یک تیم امداد کوهستان به منطقه خبر داد و گفت :بلافاصله تیم امدادکوهستان شهرستان با تجهیزات کامل به منطقه اعزام وتا ساعت ۴ صبح امروز ۲ کوهنورد پیدا و توسط امدادگران به پایین کوه اعزام شدند.
مرتضوی فرد در ادامه گفت : یکی از کوهنوردان که مسیر را گم کرده بودو به طرف چشمه ماربر رفته بود ، در مسیر حرکت دچار خستگی و حالت بیهوش شده بود که پس از پیدا کردن این کوهنورد با تلاش امدادگران بامداد روز شنبه پیدا و به پایین کوه اعزام شد.
مرتضوی در توصیه به کوهنوردانی که قصد سعود به مناطق مرتفع را دارند گفت : قلل رفیع و بلند در استان چهار محال و بختیاری در عین حال که بسیار زیبا می باشند اما می توانند بسیار خطر ساز باشند که لازم است نکات ایمنی را رعایت کرد و نسبت به آشنایی با این مناطق را در ابتدای کار در نظر گرفت .
لازم به ذکر است کلونچین (کلونچی) با ارتفاع ۴ هزار و ۲۲۱ متر،در بخش مرکزی این استان در جنوب شرقی شهر چلگرد و سد دوم کوهرنگ واقع شده که بلندترین قله این رشته کوه می‌باشد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :