مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: سخت‌ گذر بودن منطقه تنگ‌ زندان دسترسی به جسد فرد حادثه دیده از تیم ۱۲ نفره دره نوردی استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری را دشوار کرده است.
به گزارش جمعیت هلال احمر استان ، سید احمد مرتضوی‌‌ فرد اظهار کرد: صبح روز پنجشنبه ۳۱ مردادماه تماس با مرکز ۱۱۲ جمعیت هلال‌احمر استان، حادثه دیدن تیم ۱۲ نفره دره نوردی از استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری در منطقه تنگ زندان شهرستان کیار اطلاع داده شد.
وی افزود: به محض کسب خبر گیر افتادن این دره نوردان بلافاصله تیم‌های امداد و نجات کوهستان با یک فروند بالگرد به منطقه اعزام شدند و پس از ۸ ساعت پیاده روی موفق به رسیدن به دره نوردان گرفتار شدند اما متأسفانه یک دره نورد به‌ دلیل لغزش و گرفتار شدن در جریان هیدرولیکی آب بستر دره جان خود را از دست داده و زیر سنگهای بستر دره گرفتار شده بود که به‌ علت صعب‌العبور بودن منطقه تلاش امدادگران برای خارج کردن جسد این دره نورد بی‌نتیجه بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به اینکه این منطقه بسیار سخت‌ گذر است امکان دسترسی به جسد این دره نورد را مشکل کرده، اما تیم‌های امداد کوهستان استان با تمام توان خود در حال تلاش برای خارج کردن دره نورد متوفی می باشد و با بستن کارگاه در محل حادثه دره تنگ زندان هستند تا بتوانند جسد را خارج و به بالا انتقال داده و تحویل مقامات قضایی دهند .
مرتضوی‌فرد در پایان گفت: کوه‌ها و دیواره های عمودی این منطقه بستر بوجود آمدن هرگونه حادثه تلخ است که باید در هنگام عزیمت به این منطقه در ابتدا با شرایط منطقه آشنا شد سپس اقدام به ورود به بستر این مناطق شد .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :