۵ نفر در ارتفاعات کوه روغنی در روستای دزک چهارمحال و بختیاری به مرگ ۳ نفر منجر شد. ۲ نفر دیگر توسط امدادگران هلال احمر نجات یافتند‌. ۲نفراز افراد محلی که برای امداد رسانی به یکی از اهالی روستای دزک علیای صمصامی به کوه رفته بودند، بر اثر سقوط از کوه جان خود را از دست دادند
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ، سید احمد مرتضوی فرد با اعلام این خبر گفت : روز گذشته یکی از اهالی روستای دزک علیای بخش صمصامی به کوه های اطراف روستا رفته بود، که به دلیل مراجعت نکردن به منزل ، سایر اهالی روستا برای کمک رسانی به وی، روانه کوه شدند که متاسفانه ۲ نفر دیگر نیز از کوه سقوط کردند .
مرتضوی گفت : بلافاصله ۴ تیم امدادکوهستان از شهرستانهای کوهرنگ و اردل و یک تیم واکنش سریع به منطقه اعزام شدند که موفق به پیدا کردن جسد ۲ فرد مفقود شده را شدند .
مرتضوی با اشاره به اینکه جسد فرد گم شده پیدا نشده بود، افزود: امدادگران جمعیت هلال احمر و مردم روستا در منطقه به جست و جو فرد گم شده در کوه مشغول شدندکه متاسفانه جسد بی جان نفر سوم هم پیدا شد و تحویل مقامات ذیصلاح گردید .
وی گفت: افراد محلی وامدادگران جمیعت هلال احمر در هنگام امداد رسانی به این فرد، ۲ نفر دیگر را نیز که در کوه گم شده بودند را پیدا و به آنها امداد رسانی شد که یک نفر توسط یک دستگاه آمبولانس به مراکز درمانی اعزام شد.
مرتضوی در پایان گفت : با توجه به بارشهای اخیر و همچنین بروز سرما در منطقه کوهستانی بودن استان و لغزندگی و احتمال بوجود آمدن بهمن از مردم بزرگوار استان استدعا دارم که از هرگونه عملیات کوهنوردی در این فصل از سال خود داری نمایند تا شاهد حوادث تلخی از این قبیل نباشیم .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :